Хуманитарни донации : Од човек за човек.

 • За Зденка со љубов

  За Зденка со љубов

  Драги наши пријатели,заеднички можеме да направиме многу, да помогнеме секој колку што е во можност. Секоја донација е значајна.За нашата Зденка, со љубов. “Животот е вреден за живеење со полно срце љубов и секојдневни насмевки.”

 • Сите заедно да помогнеме на Дијана Наумоска

  Сите заедно да помогнеме на Дијана Наумоска

 • Да ја спасиме малата Дениса

  Да ја спасиме малата Дениса

 • Да му помогнеме на Виктор кога му е најпотребно.

  Да му помогнеме на Виктор кога му е најпотребно.

 • Да му помогнеме на Алпај Муфти кој има потреба од операција по сообраќајна незгода

  Да му помогнеме на Алпај Муфти кој има потреба од операција по сообраќајна незгода

  Охрид, 26. септември 2023 – Семејството на 27-годишниот Алпај Муфти од Охрид испраќа апел за помош до сите добронамерни луѓе. – Kобна сообраќајка му го смени животот на Алпај, младо момче на 27 години, скромно, воспитано, љубезно дете од прекрасно семејство. Тој неодамна се здоби со сериозни повреди, кои се опасни по живот, заради што…

 • Да донираме за малиот Теодор

  Да донираме за малиот Теодор

 • Од срце за Ико

  Од срце за Ико

 • Да донираме за Кико.

  Да донираме за Кико.

  Малиот Кристијан има ретка дијагноза Атаксија-телеангиектазија. За неговото лекување се потреби финансиски средства со кои тој би отпатувал за Турција на лекување. Teлефонските броеви за донација се : А1: 143 471, Телеком: 143 130 Трансакциска сметка : 200004087594930 СТОПАНСКА БАНКА АД Скопје, Катерина Коцева. Отворена е и сметка na gofundme : gofundme.com/f/help-kiko-win-his-battle-with-at

 • Да му помогнеме на Аце

  Да му помогнеме на Аце

 • Помош за Тео

  Помош за Тео

  Хуманитарна помош за Тео кој боледува од (Цеберална парализа и Епилепсија) потребно е лекување во Србија за кое родителите не се во можност сами да финансираат и ги замолуваат сите граѓани и хумани луѓе кои се во можност да помогнат со вртење на бројот на Т мобиле за донација 143112 и жиро сметка 210700000677584 Тео…

 • Да донираме за Теодосија

  Да донираме за Теодосија

 • Стружани продолжуваат

  Стружани продолжуваат

  Стружани продолжуваат со хуманитарни настани за помош на 23-годишниот Бојан Крстески од Струга. Во недела, на 23-ти април 2023 година ќе се одржи хуманитарно возење и дружење за Бојан. Од Здружението „МТБ Караула“ ги повикуваат сите стружани пред „Барабар“ терасата со почеток во 10:00 часот, каде ќе се одржи дружење, кафе муабет, а потоа и…

 • Хумани луѓе

  Хумани луѓе

  19 годишниот Никола со видео порака до цела Македонија : Дојдете на хуманитарниот концерт утре. Заедно да ја заокружиме хуманитарната акција бидејќи сме многу блиску до целта. #ХуманитаренКонцерт #Маџари #Среда

 • Од срце за малата Ана

  Од срце за малата Ана

 • Не убава вест од Трајан од Добрушево

  Не убава вест од Трајан од Добрушево

  Денес пристигна не убава вест од Трајан од Добрушево кој синоќа во пожар го изгуби покривот над својата глава. При посетата во Добрушево во разговор со Трајан дадовме збор дека со заеднички сили ќе се организираме да помогнеме во најбрз можен рок да се изгради нова скромна куќа. За жал, вакви немили настани се случуваат,…

 • Да му помогнеме на Тони Крстевски од охридско Велгошти

  Да му помогнеме на Тони Крстевски од охридско Велгошти

  Тони Крстевски живее во охридско Велгошти и има 40 години. И двата родители му биле лица со посебни потреби, но, и покрај се’, доколку многу мал не ја изгубел мајката, можеби неговиот живот ќе имал друг тек. – Куќата на нешто личеше додека беше жива мајка ми. Многу бев мал кога таа умре. Сиромашен беше…

 • За Димче од срце

  За Димче од срце

  Хумани луѓе денес на барање на многу наши Македонци мои лични пријатели се упатив во посета на фамилија од село Тркање Кочанско и да бидам искрен здраствената состојба на овие луѓе ме трогна многу и ќе дадам се од себе да помогнам затоа што овие луѓе дефинитивно заслужуваат помош . Димче Малчев кој е роден…

 • Донирај за Никола

  Донирај за Никола

  Да ја покажеме хуманата страна и да донираме за Никола Георгиев. Никола има 19 години и оваа година е матурант кој наместо да размислува за матурата, каде да продолжи со образованието, тој размислува за неговото лекување, размислува дали се ќе биде во ред. Никола боледува од малигна неоплазма на миелоидната лоза, редок тип на канцер…